Witamy w Restauracji Mazurskiej w Krutyni

Restauracja Mazurska w Krutyni zaprasza Państwa na pyszne i świeże dania które serwujemy naszym gościom nieprzerwanie od przeszło 20 lat. Doskonała znajomość okolicy, tutejszych zwyczajów i przyzwyczajeń pozwala nam przygotowywać smaczne potrawy w oparciu o lokalne produkty urozmaicone w zależności od sezonu – grzybami, jagodami, malinami, poziomkami, czy innymi sezonowymi produktami.

Dzięki współpracy z tutejszymi gospodarstwami rolnymi i hodowcami mamy pewność że serwowane dania spełnią oczekiwania każdego gościa. Specjalizujemy się w kuchni regionalnej z dodatkiem popularnych potraw. U nas zawsze znajdą Państwo zarówno świeżą jak i wędzoną rybę, dania mięsne oraz pyszne desery jak ciasta własnego wypieku czy naleśników z owocami.

Mimo centralnego położenia we wsi pełnej turystów, Restauracja w Krutyni wyróżnia się kameralnym klimatem miejsca położenia – u podnóża polodowcowego pagórka, wystrojem wnętrza, będącym efektem ręcznego kunsztu ciesielskiego. Obszerna sala restauracyjne jak i równie duży taras pozwalają cieszyć się posiłkiem na świeżym powietrzu bądź schronić w chłodniejsze dni.

Kuchnia regionalna, własne oryginalne receptury, mazurskie smaki

Regionalizm naszej Kuchni Mazurskiej polega na:

  • świeżych i wędzonych rybach,
  • świeżych produktach, jak jajka z chowu tradycyjnego, owoce ze starych odmian,
  • owocach runa leśnego, jak jagody i grzyby,
  • naturalnych produktach leśnych polan, łąk i pól, jak miody pszczele, zioła, maliny, poziomki,
  • smaczne potrawy oparte na naszych oryginalnych recepturach,
  • specjalnością naszej Restauracji Mazurskiej są piwa regionalne, jak: ….
  • specyfiką  Restauracji jest atmosfera wiejskiej sielanki panująca w salach restauracyjnej, kominkowej i na tarasie, osiągnięta przez drewnianą ręcznie ciosaną konstrukcję podporowych belek i widocznych łączących je jętek – ze śladami zaciosów toporem,
  • przebywanie w Restauracji Mazurskiej to uczta nie tylko dla ciała, ale i ducha, można tu odpocząć od miejskiego zgiełku i codziennych trudów życia.